Hayvan Refahı Eğitimi

17 Kasım 2021 12:09 Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

24/12/2011 tarih ve 28152 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Hakkında Yönetmelik kapsamında Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Hayvan Refahı Eğitimi düzenlenecektir.

24/12/2011 tarih ve 28152 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ‘Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Hakkında Yönetmelik' ile, canlı hayvan nakli yapan nakil aracı sürücü ve bakıcılarına, ‘Sürücü/Bakıcı Yeterlilik Belgesi', hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilere ‘Nakliyeci Yetki Belgesi', hayvan refahı ve korunmasına ilişkin standartları taşıyan nakil araçlarına ‘Nakil Aracı Onay Belgesi' alma zorunluluğu getirilmiştir. Veteriner Sağlık Raporu tanziminde ve nakil esnasında bahse konu belgeler aranacaktır. Ayrıca 08.01.2012 tarih ve 28177 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Canlı Hayvan Ticareti Yapan Satıcıların Çalışma ve Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik" kapsamında Canlı Hayvan Satıcılarının eğitime tabi tutularak sertifikalandırılması, kayıt altına alınması gerekmektedir.

Nakliyeciler, sürücüler ve bakıcılar ile canlı hayvan satıcıları için 08.12.2021 tarihinde 09.00 da başlamak üzere Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonunda eğitim kursları ve sınav düzenlenecektir.

Kurs sonunda yapılacak olan sınav sonucuna göre;

A-NAKLİYECİ YETKİ BELGESİ

B-SÜRÜCÜ VE BAKICI YETERLİLİK BELGESİ

C-UZUN YOLCULUKLARDA NAKİL YAPACAK KARAYOLU NAKİL ARACI İÇİN NAKİL ARACI ONAY BELGESİ’

D-CANLI HAYVAN TİCARETİ YAPAN SATICILARIN ÇALIŞMA İZNİ BELGESİ düzenlenecektir.

Müracaat edenler 08.12.2021 tarihinde saat 09.00 da Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Toplantı Salonunda eğitim kursları ve sınavlara katılmak üzere hazır bulunacaklardır.

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden ilanen duyurulur.

 

  • Etiketler

YENİ GALERİLER

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası'na ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Kahramanmaraş Veteriner Hekimler Odası

İsmetpaşa Mahallesi Hükümet Bulvarı No:27 Nurol Apartmanı Kat:4 No:7
46100 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.